Artikel nieuwsbrief Zonnedaken [update]

Hoe werkt het ook al weer?

Zonnedaken DEC (ZDEC) is een coöperatie die zonnepanelen plaatst op daken in de gemeente Deventer. Dit doen wij bij sportverenigingen, bedrijven, scholen en instellingen. Er zijn er al verschillende zonnedaken gerealiseerd, daarnaast zijn we volop bezig nieuwe locaties te ontwikkelen.

Dankzij onze leden kunnen we zonnedaken realiseren. Door Zondelen aan te schaffen financieren de leden een zonnedak en nemen zij deel aan het project. Het geïnvesteerde geld (€450 per Zondeel) wordt in 15 jaar terugbetaald met een verwacht rendement van 5%.

Met één Zondeel kunnen we als cooperatie ongeveer 6 panelen (2,5 kWp) realiseren. Hiermee wordt net zoveel stroom opgewekt wat één huishouden op jaarbasis verbruikt .

Gerealiseerde projecten

De afgelopen maanden waren zeer succesvol voor ZDEC. In drie maanden tijd zijn er twee projecten gerealiseerd. Het eerste project bevindt zich op het Kulturhus in Diepenveen. Het tweede dak is gerealiseerd op het multifunctionele gebouw Kei 13, aan de Wezenlanden. Met deze daken erbij hebben wij nu in het totaal vijf projecten gerealiseerd.

Om meer Zonnedaken te kunnen realiseren zijn we op zoek naar meer betrokken Deventenaren die mee willen doen in deze projecten. Elk project wordt voor minimaal 20% gefinancierd door inwoners van Deventer middels het aanschaffen van Zondelen. Zo maken onze leden Deventer nog duurzamer!

Nieuw project: Ludgerus

Zonnedaken DEC heeft een overeenkomst gesloten met woningcoöperatie Ieder1 voor het realiseren van vier zonnedaken op vastgoed van Ieder1. Het eerste project van deze vier is Ludgerus, een wooncomplex aan de Karel de Grotelaan met 250 woningen voor ouderen. Voor dit project zijn 40 Zondelen beschikbaar. Interesse in deelname? Meldt u vrijblijvend aan via het online aanmeldformulier.

Energieproductie Zonnedaken DEC

Onderstaande tabel geeft inzicht in het vermogen aan zonne-energieprojecten die tot nu toe gerealiseerd zijn.

Installatie

Naam
PanelenOpgesteld vermogenProductie
gerealiseerdkWpkWh/jaar 1
SpoorzonE1948982.993
SpoorzonE256118109.740
KonnectED340156143.888
Kulturhus1768168.500
KEI1320010285.540
Totaal1.166547490.661

To top